VTB United League

Calendario

25/09/2019

Khimki Moscow Region 79-75 Stelmet Zielona Góra

28/09/2019

Enisey 80-71 CSKA Moscow

29/09/2019

Kalev/Cramo 63-86 Khimki Moscow Region

30/09/2019

CSKA Moscow 89-74 Parma

01/10/2019

Stelmet Zielona Góra 67-92 Zenit St. Petersburg

05/10/2019

Tsmoki-Minsk 80-88 Lokomotiv Kuban
Nizhny Novgorod 105-99 Parma

06/10/2019

Enisey 86-106 Khimki Moscow Region
UNICS Kazan 81-72 Astana Tigers
Avtodor Saratov 86-89 Stelmet Zielona Góra

07/10/2019

CSKA Moscow 79-82 Zenit St. Petersburg

08/10/2019

Nizhny Novgorod 74-76 Kalev/Cramo

12/10/2019

Astana Tigers 90-88 Lokomotiv Kuban
Kalev/Cramo 85-63 UNICS Kazan

13/10/2019

Zenit St. Petersburg 69-76 Nizhny Novgorod
CSKA Moscow 114-81 Tsmoki-Minsk
Parma 88-90 Enisey

14/10/2019

Avtodor Saratov 84-101 Khimki Moscow Region

19/10/2019

Lokomotiv Kuban 86-77 UNICS Kazan
Enisey 85-78 Avtodor Saratov
Nizhny Novgorod 82-77 Tsmoki-Minsk

20/10/2019

Stelmet Zielona Góra 64-104 CSKA Moscow
Khimki Moscow Region 73-56 Astana Tigers

21/10/2019

Kalev/Cramo 84-80 Zenit St. Petersburg

26/10/2019

Tsmoki-Minsk 80-84 UNICS Kazan
Parma 85-74 Kalev/Cramo

27/10/2019

Zenit St. Petersburg 80-86 Lokomotiv Kuban

03/11/2019

Khimki Moscow Region 109-83 UNICS Kazan

04/11/2019

CSKA Moscow 103-79 Avtodor Saratov
Astana Tigers 109-108 Zenit St. Petersburg

05/11/2019

Stelmet Zielona Góra 106-88 Parma

09/11/2019

Astana Tigers 91-89 Tsmoki-Minsk

10/11/2019

CSKA Moscow 81-72 Lokomotiv Kuban
UNICS Kazan 89-85 Nizhny Novgorod
Avtodor Saratov 100-90 Kalev/Cramo

11/11/2019

Zenit St. Petersburg 89-80 Enisey
Khimki Moscow Region 103-100 Parma

16/11/2019

Nizhny Novgorod 82-87 Stelmet Zielona Góra
Parma 88-89 UNICS Kazan

17/11/2019

Lokomotiv Kuban 87-63 Kalev/Cramo
Avtodor Saratov 90-85 Astana Tigers
Tsmoki-Minsk 80-83 Enisey

24/11/2019

Parma 97-81 Avtodor Saratov
Khimki Moscow Region 77-73 Tsmoki-Minsk

25/11/2019

CSKA Moscow 94-69 Nizhny Novgorod
UNICS Kazan 80-93 Zenit St. Petersburg
Lokomotiv Kuban 93-71 Stelmet Zielona Góra
Kalev/Cramo 84-76 Astana Tigers

02/12/2019

UNICS Kazan 94-86 CSKA Moscow
Nizhny Novgorod 87-113 Khimki Moscow Region
Enisey 98-91 Lokomotiv Kuban
Kalev/Cramo 79-84 Tsmoki-Minsk

03/12/2019

Zenit St. Petersburg 80-86 Parma

06/12/2019

Kalev/Cramo 94-87 Enisey

07/12/2019

Lokomotiv Kuban 74-76 Avtodor Saratov
UNICS Kazan 86-73 Stelmet Zielona Góra
Astana Tigers 79-84 Nizhny Novgorod

08/12/2019

Parma 70-89 CSKA Moscow

09/12/2019

Zenit St. Petersburg 101-108 Khimki Moscow Region

14/12/2019

Avtodor Saratov 92-90 Nizhny Novgorod
Lokomotiv Kuban 83-75 Parma

15/12/2019

CSKA Moscow 104-91 Astana Tigers
Khimki Moscow Region 118-81 Kalev/Cramo
Stelmet Zielona Góra 102-96 Tsmoki-Minsk

21/12/2019

Parma 68-75 Tsmoki-Minsk

22/12/2019

Kalev/Cramo 50-91 CSKA Moscow
Nizhny Novgorod 104-101 Enisey
Stelmet Zielona Góra 78-81 Astana Tigers

23/12/2019

Khimki Moscow Region 89-94 Lokomotiv Kuban
Avtodor Saratov 66-109 Zenit St. Petersburg

27/12/2019

Enisey 95-93 UNICS Kazan

28/12/2019

Stelmet Zielona Góra 83-85 Lokomotiv Kuban

29/12/2019

Tsmoki-Minsk 91-94 CSKA Moscow

04/01/2020

UNICS Kazan 86-83 Avtodor Saratov

05/01/2020

Kalev/Cramo 70-92 Stelmet Zielona Góra
Astana Tigers 95-90 Enisey

06/01/2020

Khimki Moscow Region 96-80 CSKA Moscow
Tsmoki-Minsk 60-80 Zenit St. Petersburg

11/01/2020

Lokomotiv Kuban 87-83 Nizhny Novgorod

12/01/2020

Tsmoki-Minsk 88-80 Avtodor Saratov
Parma 100-91 Astana Tigers

13/01/2020

Enisey 84-91 Stelmet Zielona Góra

18/01/2020

Stelmet Zielona Góra 89-100 UNICS Kazan
Lokomotiv Kuban 78-70 Tsmoki-Minsk
Parma 106-71 Nizhny Novgorod

19/01/2020

Khimki Moscow Region 91-87 Enisey

20/01/2020

Zenit St. Petersburg 63-82 CSKA Moscow
Kalev/Cramo 88-76 Avtodor Saratov

25/01/2020

Lokomotiv Kuban 94-79 Enisey

26/01/2020

Nizhny Novgorod 84-93 CSKA Moscow
Zenit St. Petersburg 75-86 UNICS Kazan
Tsmoki-Minsk 80-94 Khimki Moscow Region
Avtodor Saratov 78-85 Parma
Astana Tigers 92-80 Stelmet Zielona Góra

01/02/2020

Stelmet Zielona Góra 103-108 Nizhny Novgorod

02/02/2020

Avtodor Saratov 81-97 Lokomotiv Kuban
Zenit St. Petersburg 75-76 Kalev/Cramo
Enisey 83-85 Parma
Tsmoki-Minsk 96-77 Astana Tigers
UNICS Kazan 88-98 Khimki Moscow Region

09/02/2020

Stelmet Zielona Góra 98-91 Avtodor Saratov
UNICS Kazan 85-71 Tsmoki-Minsk

10/02/2020

Astana Tigers 72-95 CSKA Moscow
Lokomotiv Kuban 78-70 Zenit St. Petersburg
Khimki Moscow Region 98-94 Nizhny Novgorod
Enisey 86-73 Kalev/Cramo

13/02/2020

CSKA Moscow 81-67 Kalev/Cramo

14/02/2020

Astana Tigers 88-91 Khimki Moscow Region
Parma 82-84 Zenit St. Petersburg

29/02/2020

Nizhny Novgorod 96-93 Lokomotiv Kuban
UNICS Kazan 87-76 Kalev/Cramo
Avtodor Saratov 109-90 Tsmoki-Minsk

01/03/2020

Enisey 64-78 Astana Tigers
Parma 91-76 Stelmet Zielona Góra

07/03/2020

Tsmoki-Minsk 73-80 Stelmet Zielona Góra
Nizhny Novgorod 83-95 UNICS Kazan

08/03/2020

Enisey 67-84 Zenit St. Petersburg
Astana Tigers 78-83 Kalev/Cramo

09/03/2020

Lokomotiv Kuban 71-77 CSKA Moscow
Khimki Moscow Region 79-74 Avtodor Saratov

12/03/2020

Kalev/Cramo 81-98 Lokomotiv Kuban

Commenta