Italy - LBA Serie A

Schedule

Day 1

Pesaro 72-80 Fortitudo Bologna
Germani Basket Brescia 90-82 Grissin Bon Reggio Emilia
Dolomiti Energia Trentino 88-75 OriOra Pistoia
Segafredo Virtus Bologna 74-67 Virtus Roma
Umana Reyer Venezia 78-73 Pallacanestro Trieste
Happy Casa Brindisi 64-69 Acqua S.Bernardo Cantù
Openjobmetis Varese 52-74 Banco di Sardegna Sassari
De’Longhi Treviso 53-75 AX Armani Exchange Milano

Day 2

Grissin Bon Reggio Emilia 76-84 Dolomiti Energia Trentino
AX Armani Exchange Milano 65-73 Germani Basket Brescia
Banco di Sardegna Sassari 99-79 Pesaro
OriOra Pistoia 78-88 Segafredo Virtus Bologna
Virtus Roma 63-87 Happy Casa Brindisi
Fortitudo Bologna 89-82 Umana Reyer Venezia
Vanoli Cremona 89-87 De’Longhi Treviso
Pallacanestro Trieste 62-92 Openjobmetis Varese

Day 3

Dolomiti Energia Trentino 73-76 Banco di Sardegna Sassari
Happy Casa Brindisi 88-78 Germani Basket Brescia
AX Armani Exchange Milano 88-73 Pallacanestro Trieste
Virtus Roma 97-94 Vanoli Cremona
Openjobmetis Varese 83-60 Fortitudo Bologna
Acqua S.Bernardo Cantù 75-92 Grissin Bon Reggio Emilia
De’Longhi Treviso 87-72 OriOra Pistoia
Segafredo Virtus Bologna 75-70 Umana Reyer Venezia

Day 4

OriOra Pistoia 67-81 Virtus Roma
Banco di Sardegna Sassari 59-65 Pallacanestro Trieste
Umana Reyer Venezia 76-46 Acqua S.Bernardo Cantù
AX Armani Exchange Milano 89-92 Happy Casa Brindisi
Germani Basket Brescia 92-66 Dolomiti Energia Trentino
Grissin Bon Reggio Emilia 85-71 Vanoli Cremona
Pesaro 79-94 Segafredo Virtus Bologna
Fortitudo Bologna 77-69 De’Longhi Treviso

Day 5

Virtus Roma 79-65 Fortitudo Bologna
Vanoli Cremona 82-78 AX Armani Exchange Milano
Pallacanestro Trieste 76-74 Germani Basket Brescia
Acqua S.Bernardo Cantù 78-72 Dolomiti Energia Trentino
Segafredo Virtus Bologna 87-80 Openjobmetis Varese
Grissin Bon Reggio Emilia 84-72 OriOra Pistoia
De’Longhi Treviso 90-79 Umana Reyer Venezia
Happy Casa Brindisi 108-99 Pesaro

Day 6

Dolomiti Energia Trentino 76-71 De’Longhi Treviso
Germani Basket Brescia 80-82 Segafredo Virtus Bologna
Umana Reyer Venezia 67-55 Vanoli Cremona
Virtus Roma 73-79 AX Armani Exchange Milano
Openjobmetis Varese 102-78 Happy Casa Brindisi
Pesaro 65-90 Grissin Bon Reggio Emilia
Fortitudo Bologna 82-71 OriOra Pistoia
Acqua S.Bernardo Cantù 70-87 Banco di Sardegna Sassari

Day 7

Banco di Sardegna Sassari 108-72 Virtus Roma
Happy Casa Brindisi 75-71 Umana Reyer Venezia
Grissin Bon Reggio Emilia 59-79 Segafredo Virtus Bologna
AX Armani Exchange Milano 93-69 Openjobmetis Varese
OriOra Pistoia 76-72 Pallacanestro Trieste
De’Longhi Treviso 85-75 Pesaro
Fortitudo Bologna 74-88 Germani Basket Brescia
Vanoli Cremona 54-78 Acqua S.Bernardo Cantù

Day 8

Pesaro 95-101 Dolomiti Energia Trentino
Germani Basket Brescia 91-74 Openjobmetis Varese
Acqua S.Bernardo Cantù 74-76 Virtus Roma
Pallacanestro Trieste 72-80 Happy Casa Brindisi
Segafredo Virtus Bologna 84-79 De’Longhi Treviso
Vanoli Cremona 80-73 Fortitudo Bologna
Umana Reyer Venezia 55-54 Banco di Sardegna Sassari
AX Armani Exchange Milano 83-63 OriOra Pistoia

Day 9

Banco di Sardegna Sassari 00-00 Grissin Bon Reggio Emilia
Dolomiti Energia Trentino 00-00 Vanoli Cremona
Openjobmetis Varese 00-00 Umana Reyer Venezia
De’Longhi Treviso 00-00 Germani Basket Brescia
Pallacanestro Trieste 00-00 Segafredo Virtus Bologna
Fortitudo Bologna 00-00 AX Armani Exchange Milano
OriOra Pistoia 00-00 Acqua S.Bernardo Cantù
Virtus Roma 00-00 Pesaro

Day 10

Grissin Bon Reggio Emilia 00-00 Openjobmetis Varese
AX Armani Exchange Milano 00-00 Banco di Sardegna Sassari
Vanoli Cremona 00-00 Pallacanestro Trieste
Germani Basket Brescia 00-00 Pesaro
Happy Casa Brindisi 00-00 OriOra Pistoia
Virtus Roma 00-00 De’Longhi Treviso
Umana Reyer Venezia 00-00 Dolomiti Energia Trentino
Acqua S.Bernardo Cantù 00-00 Fortitudo Bologna

Day 11

Banco di Sardegna Sassari 00-00 Germani Basket Brescia
AX Armani Exchange Milano 00-00 Grissin Bon Reggio Emilia
Dolomiti Energia Trentino 00-00 Happy Casa Brindisi
Pallacanestro Trieste 00-00 De’Longhi Treviso
Openjobmetis Varese 00-00 Virtus Roma
Segafredo Virtus Bologna 00-00 Acqua S.Bernardo Cantù
Pesaro 00-00 Vanoli Cremona
OriOra Pistoia 00-00 Umana Reyer Venezia

Day 12

Vanoli Cremona 00-00 Segafredo Virtus Bologna
Happy Casa Brindisi 00-00 Banco di Sardegna Sassari
Acqua S.Bernardo Cantù 00-00 Openjobmetis Varese
Germani Basket Brescia 00-00 OriOra Pistoia
Pesaro 00-00 AX Armani Exchange Milano
Fortitudo Bologna 00-00 Dolomiti Energia Trentino
Virtus Roma 00-00 Pallacanestro Trieste
De’Longhi Treviso 00-00 Grissin Bon Reggio Emilia

Day 13

Umana Reyer Venezia 00-00 AX Armani Exchange Milano
Banco di Sardegna Sassari 00-00 Fortitudo Bologna
Dolomiti Energia Trentino 00-00 Virtus Roma
Openjobmetis Varese 00-00 Pesaro
Acqua S.Bernardo Cantù 00-00 De’Longhi Treviso
Segafredo Virtus Bologna 00-00 Happy Casa Brindisi
Grissin Bon Reggio Emilia 00-00 Pallacanestro Trieste
OriOra Pistoia 00-00 Vanoli Cremona

Day 14

Banco di Sardegna Sassari 00-00 Segafredo Virtus Bologna
AX Armani Exchange Milano 00-00 Dolomiti Energia Trentino
Vanoli Cremona 00-00 Openjobmetis Varese
Pallacanestro Trieste 00-00 Acqua S.Bernardo Cantù
Grissin Bon Reggio Emilia 00-00 Umana Reyer Venezia
OriOra Pistoia 00-00 Pesaro
Fortitudo Bologna 00-00 Happy Casa Brindisi
Virtus Roma 00-00 Germani Basket Brescia

Day 15

Segafredo Virtus Bologna 00-00 Fortitudo Bologna
Umana Reyer Venezia 00-00 Virtus Roma
Happy Casa Brindisi 00-00 Grissin Bon Reggio Emilia
Dolomiti Energia Trentino 00-00 Pallacanestro Trieste
Openjobmetis Varese 00-00 OriOra Pistoia
Germani Basket Brescia 00-00 Vanoli Cremona
Pesaro 00-00 Acqua S.Bernardo Cantù
De’Longhi Treviso 00-00 Banco di Sardegna Sassari

Day 16

Umana Reyer Venezia 00-00 Pesaro
Banco di Sardegna Sassari 00-00 Vanoli Cremona
Happy Casa Brindisi 00-00 De’Longhi Treviso
Pallacanestro Trieste 00-00 Fortitudo Bologna
Openjobmetis Varese 00-00 Dolomiti Energia Trentino
Acqua S.Bernardo Cantù 00-00 Germani Basket Brescia
Segafredo Virtus Bologna 00-00 AX Armani Exchange Milano
Grissin Bon Reggio Emilia 00-00 Virtus Roma

Day 17

AX Armani Exchange Milano 00-00 Acqua S.Bernardo Cantù
Vanoli Cremona 00-00 Happy Casa Brindisi
Dolomiti Energia Trentino 00-00 Segafredo Virtus Bologna
Germani Basket Brescia 00-00 Umana Reyer Venezia
Pesaro 00-00 Pallacanestro Trieste
OriOra Pistoia 00-00 Banco di Sardegna Sassari
Fortitudo Bologna 00-00 Grissin Bon Reggio Emilia
De’Longhi Treviso 00-00 Openjobmetis Varese

Day 18

Pallacanestro Trieste 00-00 Umana Reyer Venezia
Acqua S.Bernardo Cantù 00-00 Happy Casa Brindisi
OriOra Pistoia 00-00 Dolomiti Energia Trentino
Banco di Sardegna Sassari 00-00 Openjobmetis Varese
Virtus Roma 00-00 Segafredo Virtus Bologna
Grissin Bon Reggio Emilia 00-00 Germani Basket Brescia
Fortitudo Bologna 00-00 Pesaro
AX Armani Exchange Milano 00-00 De’Longhi Treviso

Day 19

Dolomiti Energia Trentino 00-00 Grissin Bon Reggio Emilia
Segafredo Virtus Bologna 00-00 OriOra Pistoia
Umana Reyer Venezia 00-00 Fortitudo Bologna
Happy Casa Brindisi 00-00 Virtus Roma
Pesaro 00-00 Banco di Sardegna Sassari
Germani Basket Brescia 00-00 AX Armani Exchange Milano
De’Longhi Treviso 00-00 Vanoli Cremona
Openjobmetis Varese 00-00 Pallacanestro Trieste

Day 20

Germani Basket Brescia 00-00 Happy Casa Brindisi
Banco di Sardegna Sassari 00-00 Dolomiti Energia Trentino
AX Armani Exchange Milano 00-00 Pallacanestro Trieste
Fortitudo Bologna 00-00 Openjobmetis Varese
Grissin Bon Reggio Emilia 00-00 Acqua S.Bernardo Cantù
Umana Reyer Venezia 00-00 Segafredo Virtus Bologna
Vanoli Cremona 00-00 Virtus Roma
OriOra Pistoia 00-00 De’Longhi Treviso

Day 21

Acqua S.Bernardo Cantù 00-00 Umana Reyer Venezia
Pallacanestro Trieste 00-00 Banco di Sardegna Sassari
Happy Casa Brindisi 00-00 AX Armani Exchange Milano
Dolomiti Energia Trentino 00-00 Germani Basket Brescia
Vanoli Cremona 00-00 Grissin Bon Reggio Emilia
Segafredo Virtus Bologna 00-00 Pesaro
Virtus Roma 00-00 OriOra Pistoia
De’Longhi Treviso 00-00 Fortitudo Bologna

Day 22

AX Armani Exchange Milano 00-00 Vanoli Cremona
Pesaro 00-00 Happy Casa Brindisi
Germani Basket Brescia 00-00 Pallacanestro Trieste
Dolomiti Energia Trentino 00-00 Acqua S.Bernardo Cantù
Openjobmetis Varese 00-00 Segafredo Virtus Bologna
OriOra Pistoia 00-00 Grissin Bon Reggio Emilia
Fortitudo Bologna 00-00 Virtus Roma
Umana Reyer Venezia 00-00 De’Longhi Treviso

Day 23

Vanoli Cremona 00-00 Umana Reyer Venezia
De’Longhi Treviso 00-00 Dolomiti Energia Trentino
Happy Casa Brindisi 00-00 Openjobmetis Varese
Banco di Sardegna Sassari 00-00 Acqua S.Bernardo Cantù
Segafredo Virtus Bologna 00-00 Germani Basket Brescia
Grissin Bon Reggio Emilia 00-00 Pesaro
OriOra Pistoia 00-00 Fortitudo Bologna
AX Armani Exchange Milano 00-00 Virtus Roma

Day 24

Virtus Roma 00-00 Banco di Sardegna Sassari
Openjobmetis Varese 00-00 AX Armani Exchange Milano
Acqua S.Bernardo Cantù 00-00 Vanoli Cremona
Umana Reyer Venezia 00-00 Happy Casa Brindisi
Segafredo Virtus Bologna 00-00 Grissin Bon Reggio Emilia
Pallacanestro Trieste 00-00 OriOra Pistoia
Germani Basket Brescia 00-00 Fortitudo Bologna
Pesaro 00-00 De’Longhi Treviso

Day 25

Banco di Sardegna Sassari 00-00 Umana Reyer Venezia
OriOra Pistoia 00-00 AX Armani Exchange Milano
Fortitudo Bologna 00-00 Vanoli Cremona
Happy Casa Brindisi 00-00 Pallacanestro Trieste
Virtus Roma 00-00 Acqua S.Bernardo Cantù
De’Longhi Treviso 00-00 Segafredo Virtus Bologna
Openjobmetis Varese 00-00 Germani Basket Brescia
Dolomiti Energia Trentino 00-00 Pesaro

Day 26

Grissin Bon Reggio Emilia 00-00 Banco di Sardegna Sassari
Vanoli Cremona 00-00 Dolomiti Energia Trentino
Segafredo Virtus Bologna 00-00 Pallacanestro Trieste
Umana Reyer Venezia 00-00 Openjobmetis Varese
Acqua S.Bernardo Cantù 00-00 OriOra Pistoia
AX Armani Exchange Milano 00-00 Fortitudo Bologna
Pesaro 00-00 Virtus Roma
Germani Basket Brescia 00-00 De’Longhi Treviso

Day 27

Dolomiti Energia Trentino 00-00 Umana Reyer Venezia
Banco di Sardegna Sassari 00-00 AX Armani Exchange Milano
Pallacanestro Trieste 00-00 Vanoli Cremona
OriOra Pistoia 00-00 Happy Casa Brindisi
Fortitudo Bologna 00-00 Acqua S.Bernardo Cantù
Pesaro 00-00 Germani Basket Brescia
Openjobmetis Varese 00-00 Grissin Bon Reggio Emilia
De’Longhi Treviso 00-00 Virtus Roma

Day 28

Germani Basket Brescia 00-00 Banco di Sardegna Sassari
Grissin Bon Reggio Emilia 00-00 AX Armani Exchange Milano
Happy Casa Brindisi 00-00 Dolomiti Energia Trentino
De’Longhi Treviso 00-00 Pallacanestro Trieste
Virtus Roma 00-00 Openjobmetis Varese
Acqua S.Bernardo Cantù 00-00 Segafredo Virtus Bologna
Vanoli Cremona 00-00 Pesaro
Umana Reyer Venezia 00-00 OriOra Pistoia

Day 29

Segafredo Virtus Bologna 00-00 Vanoli Cremona
Banco di Sardegna Sassari 00-00 Happy Casa Brindisi
Openjobmetis Varese 00-00 Acqua S.Bernardo Cantù
OriOra Pistoia 00-00 Germani Basket Brescia
AX Armani Exchange Milano 00-00 Pesaro
Dolomiti Energia Trentino 00-00 Fortitudo Bologna
Pallacanestro Trieste 00-00 Virtus Roma
Grissin Bon Reggio Emilia 00-00 De’Longhi Treviso

Day 30

AX Armani Exchange Milano 00-00 Umana Reyer Venezia
Fortitudo Bologna 00-00 Banco di Sardegna Sassari
Virtus Roma 00-00 Dolomiti Energia Trentino
Pesaro 00-00 Openjobmetis Varese
De’Longhi Treviso 00-00 Acqua S.Bernardo Cantù
Happy Casa Brindisi 00-00 Segafredo Virtus Bologna
Pallacanestro Trieste 00-00 Grissin Bon Reggio Emilia
Vanoli Cremona 00-00 OriOra Pistoia

Day 31

Segafredo Virtus Bologna 00-00 Banco di Sardegna Sassari
Dolomiti Energia Trentino 00-00 AX Armani Exchange Milano
Openjobmetis Varese 00-00 Vanoli Cremona
Acqua S.Bernardo Cantù 00-00 Pallacanestro Trieste
Umana Reyer Venezia 00-00 Grissin Bon Reggio Emilia
Pesaro 00-00 OriOra Pistoia
Happy Casa Brindisi 00-00 Fortitudo Bologna
Germani Basket Brescia 00-00 Virtus Roma

Day 32

Virtus Roma 00-00 Umana Reyer Venezia
Grissin Bon Reggio Emilia 00-00 Happy Casa Brindisi

Post your comment